MAKALELER ve RAPORLAR
Skip Navigation Links
ŞU ANDA SİTEMİZDE
Çevrimiçi Ziyaretçi
:
4
Çevrimiçi Üye
:
0

Vali Toprak'tan anlamlı ziyaret.

      

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, terör mağduru şehit yakınlarına destek olmak amacıyla, Konya Platformu Eğitim, Kültür, Sağlık ve Çevre Derneği’nin önderliğinde başlatılan, ‘Konya Şehidinin Emanetine Sahip Çıkıyor’ projesi kapsamında, 2017 yılında temeli atılan 38 konutun inşaatında incelemelerde bulundu.

Selçuklu İlçesi Sancak Mahallesinde yapımı devam inşaatları gezen Vali Toprak’a Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Çelik; Proje kapsamında ilk başlarda hedeflenen rakamın üzerine çıkılarak hayırsever vatandaşların katkılarıyla bugüne kadar toplanan yardımlarla 38 konutun inşaatının devam ettiğini ifade etti. Çelik, inşaatlar tamamlandıktan sonra Konya Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Dernek Yönetim Kurulunca oluşturulacak komisyon tarafından, ihtiyaç sahibi şehit yakınları tespit edilerek, konutların teslim işlemlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

‘Boynumuzun Borcu’

Konya Valisi Toprak, vatanın bölünmez bütünlüğü, ülkenin huzur ve güvenliğinin sağlanması ve ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet dalgalanmasının teminatı olan asker ve polislerimizin ülke savunmasında göstermiş oldukları üstün hizmetlerin takdire şayan olduğunu vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü. “Bu uğurda, menfur terör saldırıları sonucu yaşamını yitiren kahraman şehitlerimizin bizlere emanet ettiği yakınlarına sahip çıkmak bizlerin boynunun borcudur. Konya Platformu Derneği’nin başlatmış olduğu bu projenin diğer illerimize de örnek olmasını diliyorum. Devlet katkısı olmadan tamamı hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yürütülen projenin önemli bir bölümünün tamamlanmış olduğunu gördüm. Kendilerini tebrik ediyorum. Konya Platformuna, projeye destek veren hayırsever vatandaşlarımıza, şehit aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Toprak'tan anlamlı ziyaret.
Vali Toprak'tan anlamlı ziyaret.
Vali Toprak'tan anlamlı ziyaret.
Vali Toprak'tan anlamlı ziyaret.

ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?


SİZİNLE PAYLAŞALIM
Siz de mail adresinizi girin, Konya Platformu'nun faaliyetlerinden haberdar olun.

 
Tüm hakları saklıdır.

Arga Yazılım ve İnternet Hizmetleri