MAKALELER ve RAPORLAR
Skip Navigation Links
ŞU ANDA SİTEMİZDE
Çevrimiçi Ziyaretçi
:
7
Çevrimiçi Üye
:
0

KONYA PLATFORMU DERNEK KURURLUŞU


DERNEĞİN                          :  KONYA PLATFORMU EĞİTİM, KÜLTÜR, SAĞLIK  VE ÇEVRE

                                                  DERNEĞİ

KÜTÜK  N0                          :  42-034-174

YERLEŞİM YERİ                :  FEVZİ  ÇAKMAK MAH. ADANA ÇEVRE YOLU NO : 24                 

                                                  KARATAY /KONYA

BAŞKANI                            :  MEHMET ALİ ÇELİK

KURULUŞU                        :  08.03.2010

ÜYE  SAYISI                        :  122

TELEFONU                          :  0 332 342 0335   FAKS :   432 0  326

AMACI                                 :TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ, CUMHURİYETİN TEMEL İLKELERİNİN  SAVUNUCUSU, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE ÖZEL HUKUK TÜZEL,VE GERÇEK KİŞİLERİ ARASINDAKİ DİYALOĞUN PEKİŞTİRİLMESİ, EĞİTİM, SAĞLIK, EKONOMİ, SPOR, KÜLTÜREL VE SAİR HER ALANDA TOPLUMSAL BARIŞIN, DOSTLUĞUN, YARDIMLAŞMANIN, DAYANIŞMANIN, BİRLİK VE BERABERLİĞİNİN SAĞLANMASIDIR.

FAALİYETLERİMİZ :  KONYA NIN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ OLAN (AMATEM) İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPMAK, KONYA YA  BU MAMAÇ DOĞRULTUSUNDA YAZIR MAHALLESİ,  HASTAHANELER  BÖLGESİNDE  ATIL DURUMDA BULUNAN 2 KATLI BİNANIN  YENİDEN İNŞASINI YAPARAK KONYA YA BİR AMATEM HASTANESİ KAZANDIRMAK, VE BU YÖNDEN YAPILAN ÇALIŞMALARIMIZIN DEVAM ETTİĞİ, İNŞAATIN TADİLAT VE TAMİRAT İŞLERİNİN DEVAM ETMEKTEDİR. KONYA YA GEÇMİŞTE HİZMET YAPMIŞ ESKİ BELEDİYE BAŞKANALARIMIZA  PLAKET VEREREK  KENDİLERİNİ ONURLANDIRMAK GİBİ FAALİYTLERİMİZİN ARASINDA YER ALMAKTADIR.  İNŞAAT 2013 YILI HAZİRAN AYIDA TAMAMLANARAK  KONYA MERAK  EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNE TESLİM EDİLMİŞTIR.AMATEM'LE HAYATA MERHABA DEDİLER

 

 ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİ VE EĞİTİM MERKEZİ'NDE (AMATEM), 6 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE 4 BİN 385 MADDE BAĞIMLISI HASTAYA POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLDİĞİ, 351 HASTANIN DA YATARAK TEDAVİ ALTINA ALINDIĞI BİLDİRİLDİ

 ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİ VE EĞİTİM MERKEZİ'NDE (AMATEM), 6 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE 4 BİN 385 MADDE BAĞIMLISI HASTAYA POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLDİĞİ, 351 HASTANIN DA YATARAK TEDAVİ ALTINA ALINDIĞI BİLDİRİLDİ.

 KONYA KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ PROF. DR. MEHMET BEKERECİOĞLU, YAPTIĞI AÇIKLAMADA, GENÇLERLE İLGİLİ YAPILAN ARAŞTIRMALARIN, UYUŞTURUCU KULLANIMI KONUSUNDA ÇOK DUYARLI DAVRANILMASI GEREKTİĞİNİ ORTAYA KOYDUĞUNU BELİRTTİ.

 ALKOL VE MADDE BAĞIMLILARININ SOSYAL ÇEVRELERİNDE KAYBETTİKLERİ SAYGIYI VE ÖZGÜVENİ TEKRAR KAZANIP HAYATA YENİDEN "MERHABA" DEMELERİNİN AMATEM SAYESİNDE MÜMKÜN OLDUĞUNU VURGULAYAN BEKERECİOĞLU, "3 HAZİRAN 2013 TARİHİNDE HASTA KABULÜNE BAŞLAYAN MERKEZİMİZDE 351 HASTAMIZIN YATIŞ İŞLEMLERİ YAPILARAK TEDAVİLERİ TAMAMLANMIŞTIR. TEDAVİ EDİLEN HASTALARIMIZ TOPLUMA YARARLI ÜRETİCİ VE SAĞLIKLI BİREYLER OLARAK TOPLUMA GERİ KAZANDIRILMIŞLARDIR" DEDİ.

 UYUŞTURUCU MADDE VE ALKOL BAĞIMLISI OLAN HASTALARIN KENDİLERİNE OLAN GÜVENLERİNİN YENİDEN SAĞLANABİLMESİ ADINA AMATEM'DE GÖREV YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE GÖREV YAPTIKLARININ ALTINI ÇİZEN BEKERECİOĞLU, ŞUNLARI KAYDETTİ:

 "AMATEM, İÇERİSİNDE BULUNDURDUĞU HOBİ BAHÇELERİ VE SPOR SALONLARI İLE ALKOL VE MADDE BAĞIMLISI HASTALARIMIZA YEPYENİ BİR DÜNYA SUNMAKTADIR. SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ HASTALARIMIZIN MOTİVASYONUNU ARTIRMAK İÇİN HAFTADA BİR GÜN PİKNİK, EĞLENCE VB. SOSYAL AKTİVİTELER BELİRLEMEKTE VE HASTALARIMIZA DÜZENLİ SPOR FAALİYETLERİ YAPTIRTMAKTADIR. AMATEM'DE SADECE MADDE BAĞIMLILARINA YÖNELİK TEDAVİ PROGRAMI UYGULANMIYOR. HASTA YAKINLARINA DA 'BAĞIMLILAR İLE BAŞ ETME YÖNTEMLERİ' İLE İLGİLİ EĞİTİM PROGRAMLARI VERİLİYOR. TEDAVİ SONRASINDA BİREYLERİN TEKRAR ALKOL VE MADDE KULLANIMINA YÖNELMEMELERİ İÇİN AİLE ÜYELERİNE BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞMEKTEDİR. BU NEDENLE BİLİNÇLİ AİLE FERTLERİ YETİŞTİRMEK BU KONUDA SON DERECE ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR."

AMATEM'İN YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALAR İLE BİRLİKTE KONYA'NIN 'SAĞLIK ÜSSÜ' OLMASI NOKTASINDA ÖNEMLİ BİR ADIMIN DAHA TAMAMLANMIŞ OLDUĞUNU DA SÖZLERİNE EKLEYEN BEKERECİOĞLU, "ADANA VE ANKARA GİBİ İLLERE GÖTÜRMEK ZORUNDA KALDIĞIMIZ MADDE BAĞIMLISI HASTALARIMIZI ARTIK KENDİ ŞEHRİMİZDE TEDAVİ EDEBİLMEMİZ HEM MADDİ HEM DE MANEVİ YÖNDEN BİZLERİ OLDUKÇA RAHATLATMIŞTIR" ŞEKLİNDE KONUŞTU.

BEKERECİOĞLU, 6 AY ÖNCE HASTA KABULÜNE BAŞLAYAN AMATEM'İN BU SÜREDE 4 BİN 385 MADDE BAĞIMLISI HASTAYA POLİKLİNİK HİZMETİ VERDİĞİNİ SÖZLERİNE EKLEDİ.

ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?


SİZİNLE PAYLAŞALIM
Siz de mail adresinizi girin, Konya Platformu'nun faaliyetlerinden haberdar olun.

 
Tüm hakları saklıdır.

Arga Yazılım ve İnternet Hizmetleri